Τρίτη, 21 Σεπτεμβρίου 2010

3ο ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ κ ΕΥΒΟΙΑΣ 2010 U16 (ΤΕΣΣΑΣ)

Σύμφωνα με την προκήρυξη του 3ου ομαδικού πρωταθλήματος παίδων – κορασίδων για τα σωματεία της Ανατολικής Στερεάς και Εύβοιας (ΤΕΣΣΑΣ) Αριθ. Πρωτ 87628/09-09-2010, και την κλήρωση που πραγματοποιήθηκε σήμερα Τρίτη 21/9/2010 στα γραφεία της ΕΣΟ οι αριθμοί του πουλ και οι συναντήσεις ανά γύρο έχουν ως εξής:




Table/starting rank after
SNo.
Team
1
2
3
4
5
Pts.
MP
Rank
1
ΣΟ ΑΜΦΙΣΣΑΣ
*




0
0
1
2
ΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ

*



0
0
2
3
ΑΕΚ ΑΒΑΞ & ΠΕΣΣΟΙ


*


0
0
3
4
ΕΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ



*

0
0
4
5
ΕΥΒΟΙΚΗ ΕΣ




*
0
0
5



3ο ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΣΤΕΡΕΑΣ κ ΕΥΒΟΙΑΣ 2010 U16
(ΤΕΣΣΑΣ)
Round 1 on 2010/09/26 at 11:00
No.
SNo.
Team
Res.
Team
SNo.
1
2
ΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ
 6 - 0
ΕΥΒΟΙΚΗ ΕΣ
5
2
3
ΑΕΚ ΑΒΑΞ & ΠΕΣΣΟΙ
 0 - 6
ΕΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ
4
3
1
ΣΟ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

Bye

Round 2 on 2010/10/03 at 11:00
No.
SNo.
Team
Res.
Team
SNo.
1
5
ΕΥΒΟΙΚΗ ΕΣ
 1 - 5
ΑΕΚ ΑΒΑΞ & ΠΕΣΣΟΙ
3
2
1
ΣΟ ΑΜΦΙΣΣΑΣ
 3 - 3
ΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ
2
3
4
ΕΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ

Bye

Round 3 on 2010/10/10 at 11:00
No.
SNo.
Team
Res.
Team
SNo.
1
3
ΑΕΚ ΑΒΑΞ & ΠΕΣΣΟΙ
 1 - 4,5
ΣΟ ΑΜΦΙΣΣΑΣ
1
2
4
ΕΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ
 +    -
ΕΥΒΟΙΚΗ ΕΣ
5
3
2
ΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ

Bye

Round 4 on 2010/10/17 at 11:00
No.
SNo.
Team
Res.
Team
SNo.
1
1
ΣΟ ΑΜΦΙΣΣΑΣ
 0 - 6
ΕΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ
4
2
2
ΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ
 3 - 3
ΑΕΚ ΑΒΑΞ & ΠΕΣΣΟΙ
3
3
5
ΕΥΒΟΙΚΗ ΕΣ

Bye

Round 5 on 2010/10/24 at 11:00
No.
SNo.
Team
Res.
Team
SNo.
1
4
ΕΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ
  +   -
ΣΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ
2
2
5
ΕΥΒΟΙΚΗ ΕΣ
 1 - 4,5
ΣΟ ΑΜΦΙΣΣΑΣ
1
3
3
ΑΕΚ ΑΒΑΞ & ΠΕΣΣΟΙ

Bye


Διευθυντής αγώνων ορίζεται ο κ. Κ.Παπακωνσταντίνου. Ο ορισμός του επικεφαλής διαιτητή και των διαιτητών ανά συνάντηση θα γίνουν από την ΤΕΔ.

Ο Έφορος αγωνιστικού προγράμματος της ΕΣΟ
Βασίλης Ανδρώνης

Κυριακή, 19 Σεπτεμβρίου 2010

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 2010

ΕΥΒΟΪΚΗ ΕΝΩΣΗ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ

Χαλκίδα 17-9-2010
Αρ.Πρωτ. 138

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

Η Ευβοϊκή Ένωση Σκακιστών προκηρύσσει το Εσωτερικό Πρωτάθλημα του συλλόγου για το 2010.
Χώρος αγώνων: εντευκτήριο Ευβοϊκής Ένωσης (Βορ. Ηπείρου 57, Χαλκίδα).
Διευθυντής των αγώνων ορίζεται ο κ. Βέργος Σπυρίδων.
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν τα μέλη της Ευβοϊκής Ένωσης Σκακιστών που διαθέτουν δελτίο ΕΣΟ.
Σύστημα αγώνων: ανάλογα με τον αριθμό των συμμετεχόντων (2-4 συμμετέχοντες κυκλικό διπλών συναντήσεων, 5-10 συμμετέχοντες κυκλικό απλών συναντήσεων, 11-19 συμμετέχοντες ελβετικό 7 γύρων και πάνω από 20 συμμετέχοντες ελβετικό 9 γύρων).
Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν τα Σάββατα και τις Κυριακές 2,3,9,10,16,17,23,24,30,31 Οκτωβρίου και 6,7 Νοεμβρίου και ώρα 5 μ.μ.
Ο χρόνος σκέψης ορίζεται σε 90΄ για τις πρώτες 40 κινήσεις και 30΄ για το υπόλοιπο της παρτίδας. Επιπλέον, θα υπάρχει προσαύξηση 30΄΄ από την πρώτη κίνηση.
Τα κριτήρια ισοβαθμίας θα καθοριστούν με συμπληρωματική προκήρυξη ανάλογα με το σύστημα των αγώνων.
Παίκτης που δεν εμφανίζεται στο χώρο των αγώνων εντός 30΄ από την προκαθορισμένη ώρα έναρξης των αγώνων, μηδενίζεται.
Εξαιρέσεις δίδονται με απόφαση του διευθυντή αγώνων (μία σε κάθε παίκτη και μόνο για κάποιο πολύ σοβαρό λόγο).
Αναβολές δίδονται επίσης, με απόφαση του διευθυντή αγώνων και με την προϋπόθεση ο συγκεκριμένος αγώνας να διεξαχθεί πριν την κλήρωση του επόμενου γύρου.
Ο παίκτης, που αδικαιολόγητα δεν εμφανίζεται την προκαθορισμένη ώρα έναρξης του αγώνα και μηδενίζεται, θεωρείται ότι αποχώρησε από το πρωτάθλημα.
Η επιτροπή ενστάσεων θα καθορισθεί με συμπληρωματική προκήρυξη.
Ο διαιτητής των αγώνων θα οριστεί από την ΤΕΔ.
Ισχύουν οι κανονισμοί FIDE και ΕΣΟ.
Τα αποτελέσματα των αγώνων θα αποσταλούν στην ΕΣΟ και στη FIDE για εθνική και διεθνή αξιολόγηση.
Έπαθλα: κύπελλα θα δοθούν στους 3 πρώτους νικητές.
Δηλώσεις συμμετοχής στον κ. Γιαννούτσο Παναγιώτη έως τις 30 Σεπτεμβρίου 2010.
Τέλος, για ό,τι δεν προβλέπεται από την προκήρυξη και τους κανονισμούς της ΕΣΟ και της FIDE αρμόδια είναι η διεύθυνση των αγώνων.



             Ο πρόεδρος                                                               Η γεν. γραμματέας

          Π. Γιαννούτσος                                                             Ελ. Δρακοπούλου